V některých odborně koncipovaných článcích se můžete dočíst, že dětem schází pohyb, a že mnohé z nich nemají zdaleka takovou kondici, jakou mívali lidé před pár desítkami let. Příčin tohoto neutěšeného stavu je mnoho, mimo jiné i výpočetní technika a virtuální svět sociálních sítí, kdy děti namísto běhání venku, přirozeného skotačení a výdeje energie tloustnou u notebooku anebo sledují příspěvky na webovém rozhraní přes svůj smartphone. Kdo si tento problém uvědomuje a chce jej řešit, má naštěstí mnoho možností. Jednou z nich jsou i dětské trampolíny https://www.beanbag.cz/detska-trampolina-s-ochrannou-siti.
Některé z nich lze mít i v interiéru, ovšem přece jen je výhodnější dát přednost většímu průměru, který poskytuje mnohem širší možnosti vyžití. Navíc na nich mohou skákat i dospělí a ruku na srdce, kdo z vás má ideální atletickou postavu a nehodil by se mu nějaký soukromý trénink?
Perfektní posilovna na nohy
Skákání na trampolínách upevňuje zdraví, zlepšuje imunitní systém, posiluje krevní oběh a nervovou soustavu a zlepšuje náladu. O tom se píše v mnoha zdrojích a jistě se s tímto názorem shodneme, ovšem rádi bychom vám naznačili, že právě toto nářadí je ideální společník pro posilování svalstva dolních končetin.
Hýždě a stehna – už pouhé jednoduché odrazy ve vzpřímeném postoji, s nohama vzdálenýma od sebe zhruba 20 cm, významně posilují tyto svalové partie. A posilují velmi důkladně, stačí vám tři až pět minut intenzivního poskakování a budete vnímat, jaký účinek to má. Cvičte však pravidelně, každý den dvakrát až třikrát po pěti minutách a brzy se dostaví výsledky. Zároveň tím můžete zdravě hubnout, je to zdravější pohyb než běhání, neboť tu dopadáte na měkkou podložku a nezatěžujete příliš svoje klouby.
Lýtka a chodidla – lýtkové svaly dostávají pořádně zabrat hlavně tehdy, skáčete-li v postoji na špičkách. Skákejte naboso, tím zároveň posílíte klenbu chodidel a vyhnete se plochým nohám, které jsou nejen nevzhledné, ale i problematické vůči držení těla a práci vnitřních orgánů.